Spirit of Atlanta Staff

Administration

Administration

Chris Moore, Corps Director

David Coheley, Assistant Corps Director

Scott Keefer, Director of Business Operations

Operations

Operations and Support

Rick Holcomb, Tour Manager

Jenna Chinburg, Medical Team Manager

CJ Rolison, Corps Physician

Nick Coyle, Head Athletic Trainer

Frank Birchfield, Head Chef

Jessica Woelfel, Assistant Chef

David Smith, Marketing & Media Coordinator

Edward Medina, Tour Operations Assistant

Ellen Abney, Tour Operations Assistant

Jerry McEver, Equipment Manager

Jennifer McBrayer, Membership Coordinator

Lisa Stevenson/ Laurie Camp/ Jessica Miranda Volunteer Coordinators

Liz Brewer, Costume Coordinator

John Brewer, Engineering Team Lead

John McBrayer, Security Director

Design

Design

Sal Salas, Artistic Director/Program Coordinator

Jamey Thompson, Consultant

Chris Moore, Brass Arranger

John Cypert, Batterie Arranger

Matt Filosa, Front Ensemble Arranger/Sound Designer

James Gaboney, Color Guard

Jason Palmer, Drill Writer

Gilles Ouelette, Drill Writer/Staff Coordinator

Justin Draper, Choreographer

David Walker, Music Ensemble Coordinator

Visual Staff

Visual Staff

Dan Adams, Visual Caption Head

Bob Smith, Visual Caption Consultant

Jack Borland, Asst. Visual Caption Head

Michael Cowan, Visual Technician

Eric Fry, Visual Technician

Adam Steltenpohl, Visual Technician

Megan Dolan, Visual Technician

Shawn Griddine, Visual Technician

Brandon Huff, Visual Technician

Blake Patton, Visual Technician

Sarah Rodgers, Visual Technician

Aljhun Sindiong, Visual Technician

Sarah Smith, Visual Technician

Ryn Springler, Visual Technician

Miranda Stark, Visual Technician

Brass Staff

Brass Staff

Freddy Martin, Senior Brass Advisor

Andy Poor, Caption Head

Daniel Roebuck, Assistant Caption Head

Daniel Scott, Assistant Caption Head

Evan Rogavin, High Brass Instructor

Tyler Elvidge, High Brass Instructor

Kayla Poor, High Brass Instructor

Mike Sessoms, High Brass Instructor

Patrick Phillips, High Brass Instructor

Adam Swan, Low Brass Instructor

Garrett Coscolluela, Low Brass Instructor

Aaron Morgan, Low Brass Instructor

Keller Shelton, Low Brass Instructor

Chris Benedetti, Low Brass Instructor

Nick Walker, Low Brass Instructor

Alex Swindle, Low Brass Instructor

Corey Hatfield, Low Brass Instructor

Percussion Staff

Percussion Staff

John Cypert, Percussion Caption Head

Daniel Allen, Battery Coordinator

Tyler Lyman, Snares

Jospeh Stephens, Snares

Jeremy Wall, Snares

A.J. Pace, Bass Drums

Zac Simons, Bass Drums

Christian Albano, Bass Drums

Colin Chadwick, Bass Drums

Nelson Dean, Quads

Avery Melucci, Quads

Chandler McCoy, Quads

Kellen Matthews, Field Cymbals

Ian Bracy, Field Cymbals

Matt Filosa, Design / Front Ensemble/Audio Caption Head

Dean Johnson, Front Ensemble Assistant Caption Head

Josh Foust, Front Ensemble Instructor

Brandon Dodge, Front Ensemble Instructor

Joseph Reed ,Front Ensemble Instructor

Rosa Westfall, Audio Assistant Caption Head

Jonathan Moore, Audio technician

Guard Staff

Guard Staff

James Gabonay, Choreography / Color Guard Caption Head

Tyler Smith, Choreography

Jed Garvey, Choreography

Nikki Szymanski, Assistant CG Caption Head

Toby Leikness, Consultant

Hobie Pileski, Consultant

Alex Bolender, Instructor

Rylee Shrump, Instructor

Jonathon Gillman, Instructor

Elaine Fite, Instructor

Jose Morales, Instructor

Justin Houghton, Instructor

Casey Kunsey, Instructor